Sosyal Medya:

Aşk Astrolojisi

Astrolojik Aşk Uyumluluğu

Bazı ilişkiler başarılı olmaya, diğerleri başarısız olmaya mahkum mudur? Aşk uyumluluğu en popüler astroloji konularından biridir. Herkes birlikte olduğu kişinin “o” olup olmadığını bilmek ister. Neyse ki, o ruh eşi türünü bulup bulmadığınızı öğrenmenin birkaç farklı yolu var. Her ikisi de son derece doğru yöntemlerdir ve hatırlanması gereken en önemli şey, uyumluluğu tahmin etmenin kesin bir bilim olmadığıdır. Gezegenler ve burçlar arasındaki etkileşimler, bir çiftin ne kadar iyi geçineceğinin önemli bir göstergesi olabilir. Ancak bir ilişkinin hayatta kalıp kalmayacağına dair son söz bu değil!

Astrologların iki kişinin iyi geçinip sağlam bir ilişki oluşturup oluşturamayacağını tahmin etmek için kullandıkları iki ana uyumluluk aracı şunlardır: sinastri çizelgeleri ve bileşik çizelgeler. Her iki astrolojik uyumluluk tablosu türü arasında bazı önemli farklılıklar vardır.

Sinastri ve Kompozit Arasındaki Fark Nedir?

Sinastri Grafikleri

Sinastri, bireylerin birbirleriyle nasıl etkileşime girdiğinin incelenmesine atıfta bulunan genel bir terimdir. Bir sinastri haritası, doğum haritası bilgilerini karşılaştırır, ancak bir Aslan erkeği bir Akrep kadını ile anlaşabilecek mi gibi soruların çok ötesine geçer. Sinastri çizelgeleri, bireysel doğum çizelgelerinde gezegenler arasındaki karşılaştırmayı inceler. Bu çizelgelerdeki burç, ev ve açıyı gözden geçirerek aşırı ayrıntıya girer. İki kişinin birbiri üzerindeki etkisini gösterir.

Bir sinastri grafiğini yorumlamak için, astrologlar temel olarak bir kişinin gezegen yerleşimlerinin diğer kişinin yerleşimleriyle nasıl ilişkili olduğunu kontrol ediyor. Bir astrolog daha sonra etkileşimin nasıl oynandığını görmek için bakacaktır. Bununla birlikte, bunun insanların yaptığı seçimlere bağlı olabileceğini not etmek önemlidir. Bir çift etkileşime girdiğinde, doğum haritalarının bireysel enerjileri bir ilişki oluşturur. Sonuç, kendi iki benzersiz kişiliğinin etkileşimini tanımlayan karmaşık bir haritadır.

Kompozit Grafikler

Bileşik çizelgeler, bir ilişkinin enerjilerini ve kaderini kullanmaya çalıştıkları için biraz daha karmaşıktır. Bileşik bir çizelge aslında iki kişi arasında bir ilişki oluşmadıkça anlamsızdır. Bu, aşkını veya potansiyel aşkını test etme yöntemi değil. Bileşik bir çizelge, her kişinin doğum haritası arasındaki matematiksel orta noktalara bakar. Astrologlar, tamamen yeni bir tablo oluşturmak için bu orta noktaları kullanır.

Yeni harita, yeni bir güneş burcu/ev konumunu ve diğer tüm gezegenleri ortaya çıkaracak. Bu çizelgede bulunan enerjiler ve yönler, ilişkinin potansiyel dinamiklerini ortaya koymaktadır. Bileşik grafikler, iki bireyin enerjisinden ziyade ilişkinin enerjisini gösterir. İlk toplantı zamanına dayanırlar. Bileşik bir haritada, astrologlar haritada açıları olmayan evleri ararlar. Ve elbette, gezegenlerin en çok görüldüğü alanlar da aktif bir rol oynuyor. Tüm eylemin gerçekleştiği yer burasıdır. Ayrıca ev konumlarına sinastri çizelgelerinden çok daha fazla vurgu yapılmaktadır.

Peki, Hangi Aşk Uyumluluk Okuması Size Göre?

Bu iki yöntem arasındaki farklar kafa karıştırıcı olabilir. Sinastri ve bileşik gezegenlerin benzer olması, haritaların aynı enerjiyi gösterdiği anlamına gelmez. Bu iki okuma arasında seçim yaparken, bir sinastri yönü üzerinde bileşik bir açıdan çok daha fazla kontrolünüz olduğunu unutmayın. Siz ve eşiniz, bir sinastri haritasının algılanan olumsuz yönü üzerinde çalışma yeteneğine sahipsiniz. Sonucu daha olumlu bir şekilde etkileme gücüne sahipsiniz. Örneğin, bir sinastri haritasında görünen bir Venüs-Mars karesi gibi sert bir açı, bileşik bir haritada göründüğünden daha az gerginliğe neden olacaktır.

Sinastri çizelgelerinin her bireyin enerjisini ifade ettiğini unutmayın. Bu nedenle, ikiniz de birlikte çözmeyi kabul ederseniz, etkisini azaltabilirsiniz. Yorum şöyle olabilir: “Aşkın nasıl ifade edildiğine ilişkin cinsel çatışmalar ve dengesizlikler üzerinde çalışılması gerekecek.” Bileşik bir tablo ilişkinin enerjisidir. Bunu akılda tutarak, aynı Venüs-Mars karesi çok daha fazlasına neden olabilir. Getirdiği gerilimler muhtemelen sonunda duygusal mesafe yaratacaktır. Bu gerilimi dengelemek için bileşik haritada daha uyumlu yönlere ihtiyaç duyacaktır. Bu yönün bileşik bir haritada yorumlanması şöyle bir şey olacaktır: “Cinsel çekiciliğe rağmen, bazı formlar cinsel uyumsuzluk bu ilişkide büyük bir engel olabilir.”

Uyumluluğu düşünürken, her zaman iki benzersiz insana sahip olabileceğinizi unutmayın. Grafikler ve enerjileri farklıdır, ancak onları bir araya getirdiğinizde yeni bir hikaye ortaya çıkarırlar. Kimya genellikle önceden kestirilemez ve bu, aşkın her zaman hesaplanamayan sihirli kısmıdır!

Kategori:

Astroloji

Paylaş :

Ebruli Akademi, astroloji ve tarot eğitimleri vermektedir. Websitesinde yer alan tüm yazı, görsel ve videolar EbruliAstroloji.com ‘a aittir. İzinsiz kopyalanması ve dağıtılması yasaktır.

Copyright © 2022. Tüm hakları saklıdır.